پنج شنبه 19 تیر 1399

07137383940

نحوه تربیت کودکان بی سرپرست
    
تعداد بازدید: 332
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/12/20

چگونه کودکان بی سرپرست را تربیت کنیم؟

همانطور که می دانید یکی ديگر از معضلات و دشواری های جامعه ما مسئله کودکان بی سرپرست است .کودکان بی گناهی که به دلیل مواجه شدن با یک سری مشکلات خانواده خود را از دست می‌دهند و به اجبار بی سرپرست می شوند. در این مقاله نحوه رفتار با این کودکان و نحوه تربیت کودکان بی سرپرست را برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم.

چگونه کودکان بی سرپرست را تربیت کنیم؟

همانطور که می دانید یکی ديگر از معضلات و دشواری های جامعه ما مسئله کودکان بی سرپرست است .کودکان بی گناهی که به دلیل مواجه شدن با یک سری مشکلات خانواده خود را از دست می‌دهند و به اجبار بی سرپرست می شوند. در این مقاله نحوه رفتار با این کودکان بی سرپرست و نحوه تربیت کودکان بی سرپرست را برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم.

کودکان بی سرپرست چه کودکانی هستند:

همانطور که می دانید کودکان بی سرپرست به کودکانی اطلاق می شود که به علل گوناگون  اعم از فوت سرپرست متواری شدن سرپرست و ... از حمایت و نگهداری خانواده محروم بوده اند و امکان زندگی در محیط خانواده را ندارند .خانواده هایی که به طور موقتی یا دائم سرپرست خود را از دست داده اند و از حمایت های مالی وخدماتی وتوانایی امرارمعاش وگذران زندگی به علت وجود مشکلات اقتصادی اجتماعی محروم اند. این کودکان در مراکز شبانه روزی خوابگاه پرورشگاه مهدکودک و شیرخوارگاهها نگهداری می شوند.

نحوه رفتار با کودکان بی سرپرست

کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بیش از کودکان دیگر به خدمات روانشناختی و روانشناسی نیاز دارند. بسياري از احساسات در این کودکان اسیب دیده و دچار مشکل شده است. آنها حس خشم و فقدان را بطور جدی تجربه می کنند و مستعد انواع بزهکاری هستند، به همین جهت درصورتی که مشکلات کودکان درمان نشود آسیب ها از خانواده به جامعه کشیده می شود.

مطلب مرتبط:

چگونه حامی گودکان بی سرپرست شویم

 

مشکلات کودکان بی سرپرست:

از مشکلات و بحران هایی که فقدان والدین یا کودکان بدسرپرست احتمال می رود از خود نشان میدهند :

- افسردگی و گوشه گیری

- وابستگی شدید و  دلهره آمیز

- ترس از جامعه و افراد

- گریه های شبانه

- شب ادراری

- عدم اعتماد به نفس

- توانایی ضعیف برای برقراری با محیط اجتماعی

 

 

 

روش رفتار با کودکان بی سرپرست که بعنوان فرزندخواندگی گرفته میشوند:

هنگامی که کودکی را به فرزندخواندگی خود در می آوریم چه اصول رفتاری باید در پیش بگیریم بعضی باورهای متداول در این زمینه وجود دارند که سبب آسیب به روح و روان فرزندتان خواهد شد بعضی باورهای اشتباه در این زمینه وجود دارند که باید کنار بگذارید تا بتوانید به راحتی در کنار فرزندخوانده تان زندگی کنید.

 

کودکان گرچه از نظر ظاهری امکان دارد مثل والدین تنی شان شوند، ولی کاملا شبیه والدین تنی شان نمی شوند و عوامل تربیتی نقش مهمی در شکل گیری شخصیتشان دارند.

 

والدینی که کودکی را به فرزندخواندگی قبول می کنند، امکان دارد بخاطر وضعیت خاص این کودکان دچار خطاهایی شوند، البته همهٔ والدین امکان دارد اشتباه کنند و این طبیعی است؛ ولی درصورتی که شما میخواهید از شکل گیری و تشدید مشکلات رفتاری این کودکان پیشگیری کنید، بهتر است مواظب این اشتباهات باشید. این اشتباهات عبارت اند از:

 

۱. محبت افراطی بخاطر ترحم نسبت به وضعیت خاص این کودکان یا بخاطر اینکه بعد سالها صاحب فرزند شدید که نهایتاً منجر به تربیت کودکی لوس می شود.

 

۲. رعایت نکردن مرز و حریم شخصی بخاطر نگرانی نسبت به احساس مسئولیت افراطی یا دلبستگی شدید به کودک.

 

۳. پنهان کردن واقعیت فرزندخواندگی از کودک یا دیگران بخاطر ترس از عکس العمل های احتمالی یا ترس ازدست دادن کودک. با کودک خود دربارهٔ فرزندخواندگی صحبت کنید : بیان حقیقت فرزندخواندگی، دشوارترین چالش والدین است. برای بسیاری این سوال مطرح است که در چه سنی باید این حقیقت را گفت؟

 

نحوه تربیت کودکان بی سرپرست ،چگونه با کودکان بی سرپرست ر چگونه با کودکان بی سرپرست رفتار کنیم وظایف مربی کودکان بی سرپرست ، مشکلات کودکان بی سرپرست ، همدلی با کودکان بی سرپرست ، روانشناسی کودکان بدسرپرست ، تحقیق درباره ی کودکان بی سرپرست شخصیت کودکان بی سرپرست مشکلات کودکان یتیم روانشناسی کودکان یتیمفتار کنیم ، رفتارمان با کودکان بی سرپرست چگونه باید باشد؟

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس