پنج شنبه 19 تیر 1399

07137383940

چگونه حامی کودکان بی سرپرست شویم؟
    
تعداد بازدید: 3967
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/9/20

حمایت از کودکان بی سرپرست

حمایت از کودکان بی سرپرست از جمله اهداف کلی خیریه ها و بهزیستی و سازمان های مردم نهاد است. حال در ادامه همراه ما باشید تا با هم بیشتر به تعریف کودکان بی سرپرست بپردازیم و بدانیم که چگونه می توانیم حامی کودکان بی سرپرست شویم؟ پس همراه با ماشید

 حال شاید تاکنون کودکان بی سرپرست زیادی را دیده باشید که دور از آغوش پر مهر مادر و نوازش های  پدر هستند و حسرت داشتن پدر و مادری دلسوز هستند. این کودکان بی سرپرست بیش از هرکسی به محبت نیاز دارند. نیاز دارند تا حمایت شود. حال انسان هایی هستند که با حمایت از کودکان بی سرپرست زندگی آن ها را رنگین می کنند. حال ممکن است شما هم بدانید که چگونه می توان به این کودکان بی سرپرست کمک کرد ولی می خواهیم در ادامه بگوییم که با محبت مادی و یا معنوی هرچقدر هم کم می توان لبخندی به آن ها هدیه کرد.

کودکان بی سرپرست

 شاید تاکنون کودکان بی سرپرست  زیادی را دیده باشید که دور از آغوش پر مهر مادر و نوازش های  پدر هستند و حسرت داشتن پدر و مادری دلسوز هستند. این کودکان بی سرپرست بیش از هرکسی به محبت نیاز دارند. نیاز دارند تا حمایت شود. حال انسان هایی هستند که با حمایت از کودکان بی سرپرست زندگی آن ها را رنگین می کنند. حال ممکن است شما هم بدانید که چگونه می توان به این کودکان بی سرپرست کمک کرد ولی می خواهیم در ادامه بگوییم که با محبت مادی و یا معنوی هرچقدر هم کم می توان لبخندی به آن ها هدیه کرد.


 

 

چگونه می توانیم کودکان بی سرپرست را حمایت کنیم؟

همانطور که می دانید کودکان بی سرپرست بیش از هرکسی در جامعه نیازمند حمایت هستند. حال باید روش حمایت از کودکان بی سرپرست و یا کودکان بدسرپرست را بدانید تا لطمه به روحیه انها وارد نشد چرا که این کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بیشتر از هرکسی حساس هستند. حال بهتر است بدانیم که چگونه می توانیم به کودکان بی سرپرست را حمایت کنیم.

 


 

کودکان در اثر چه عواملی بی سرپرست می شوند؟

متاسفانه سالانه تعداد زیادی از کودکان بی سرپرست می شود، به گفته حمیدرضا الوند سرپرست دفتر امور شبه خانواده سازمان بهزیستی سالانه 2200 نفر وارد خانه بهزیستی می شوند  و یا در کنار افراد خویشاوند به زندگی ادامه می دهند. 

حال والدین تعداد زیادی از این کودکان در اثر بیماری، سوانح بیرونی مثل تصادف، فساد اخلاقی و...  از دست می دهند با وجود تمامی این مشکلات در بعضی از مواقع بلایای طبیعی نیز گاهی گریبان کودکان زیادی را می گیرد و موجب بی خانواده و خانمان شدن کودکان معصوم می شود. در بسیاری از مواقع فرد با از دست دادن پدر و حضور نا پدری و با مرگ مادر و حضور نا مادری حمایت مادر و یا پدر خود را به طور کامل از دست می دهد و در مواردی نیز همه افراد مسئول شانه خالی می کنند و کودکان بی سرپرست روز به روز وضعیت سخت تری را تجربه می کنند. به عبارتی تعداد زیادی از کودکان، کودکان یتیم هستند که به هر نحوی یک یا هر دوی والدین خود را از دست داده اند. تعدادی از این کودکان نیز در اثر جدایی والدین و بی مسئولیتی آنان در شرایطی قرار می گیرند که از جانب خانواده حمایتی دریافت نمی کنند. متاسفانه یکی از دلایل عمده افزایش تعداد کودکان بی سرپرست فقر در خانواده و عدم توانایی خانواده در تامین نیازهای کودک است که باعث می شود کودک را در خیابان رها کنند. از بین تمامی عوامل ذکر شده مهم ترین دلیل زیاد شدن تعداد کودکان بی سرپرست، عدم احساس مسئولیت در برابر کودکان است و چه بسیارند کودکانی که اقوامی نیز برای سرپرستی دارند و به دلیل بی مسئولیتی آن ها راهی مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست می شوند.

 

حمایت از کودکان بی سرپرست و کودکان بدسرپرست

 

مطلب مرتبط: موسسه خیریه ایتام در ایران 

مطلب مرتبط: چگونه به خیریه کمک کنیم؟

مطلب مرتبط: حمایت از زنان بی سرپرست

روش های حمایت از کودکان بی سرپرست

اول از هرچیز باید بدانیم که چه کودکی بی سرپرست و یا بد سرپرست است. در واقع کودکان بی سرپرست به کسانی گفته می شود که فاقد پدر و یا  مادر هستند  در خانه بهزیستی و یا در پیش افراد غیر از خانواده سکونت دارد. همچنین کودکان بدسرپرست کودکانی هستند که در خانواده ای سکونت دارد که پدر و مادر به هر دلیل اقتصادی،اجتماعی،اخلاقی و ... در شرایط به شدت نامساعدی سکونت دارد.

اکنون برای حمایت از کودکان بی سرپرست  و بدسرپرست می توان به بهزیستی هر شهر رجوع کرد و یا می توان با مراجعه به موسسات خیریه این کودکان را شناسایی کرد تا مورد حمایت و محبت قرار گیرند. حال حمایتیا می تواند مادی و یا معنوی باشد. به طور مثال موسسات خیریه از سوی خیرین در جهت حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست ماهیانه اقلام مورد نیاز را تهیه نموده و به کودکات اهدا می کند.

موسسات و خیریه هایی به منظور کمک و حمایت از ایتام تاسیس شده اند. بعضی از این موسسات برای نگهداری کودکان بی سرپرست ایجاد شده اند و تعدادی نیز برای تامین سایر نیازهای این عزیزان از قبیل معیشت، تحصیلی، فرهنگی، درمانی، اشتغال و ... تاسیس شده اند.

حامیان، خیرین و افراد نیکوکار می توانند در جهت حمایت از کودکان بی سرپرست و ایتام با تکفل کودکان بی سرپرست، پذیرش سرپرستی ایتام، فرزند خواندگی و امین موقت کودکان بی سرپرست، حامی کودکان بی سرپرست شوند.

اکنون اگر میخواهید به این کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کمک کنید می توانید هزینه های تحصیلی، معیشتی، پوشاکی،خوراکی و یا هزینه های درمانی این عزیزان را از سوی موسسات خیریه  تامین کنید و یا کمک های غیرنقدی خود را نثار آنان کنید.


حمایت مالی چیست و چگونه می توان حمایت از کودکان بی سرپرست را به نحو احسن انجام داد؟

 

 

افراد نیکوکار و انسان دوستی که تصمیم به حمایت از کودکان بی سرپرست دارند، می توانند به مراکز نگهداری بچه های بی سرپرست مراجعه کنند و سپس با تعیین تعداد کودکانی که تصمیم به حمایت مالی از آنها را دارند، با دریافت شماره حساب کمک های خود را هرچند کوچک به صورت بانکی واریز کنند.

همانطور که قبلا گفتیم حمایت مالی کودکان بی سرپرست به معنای اهدای پول یا منابع مالی به یک فرد حقیقی یا حقوقی به صورت برگشت ناپذیر و با اهداف موسسات خیریه است.

 موسسات خیریه موفق

 

شما می توانید حامی ایتامی باشید که در دنیای شیرین کودکی شان، سیاهی و تلخی هایی را شاهد بودند که حتی شنیدن تراژدی زندگی شان برای بسیاری از ما، غیر قابل تحمل استو یا شاید هم حمایت مالی را می توان در کمک هزینه به عمل جراحی بیماری دید که سالهاست به خاطر نداشتن پشتوانه ی مالی با درد دست و پنجه نرم می کند.

 

 

حمایت کودکان بی سرپرست  از نظر مالی را می توان در لباس گرمی دید که می شود بر تن این کودکانی کرد که سردی روزگار، ناخواسته آنها را به ورطه تلخ و غمبار خود کشانده است. پس با آوردن غذای گرم برسر سفره های خالی این خانواده ها، دلهای سرد و افسرده آنها را گرم کنید.

 

 

حامیان کودکان بی سرپرست می توانند حمایت مالی خود را با اجاره کردن سقفی برای خانواده های بی سرپرست و خرید حداقل اسباب شروع یک زندگی مشترک نوپا انجام دهند. فقط کافیست تا همه با هم و در کنار هم، عزممان را جزم کنیم و اثبات کنیم که جانشین خدا بر روی زمین هستیم.

 

رایج ترین عناوینی که افراد برای حمایت از کودکان بی سرپرست در فضای وب جستجو می کنند.

چگونه حامی کودکان بی سرپرست شویم چگونه حامی کودکان بی سرپرست بهزیستی باشیم؟ طرح کرامت کودکان بی سرپرست تعریف کودکان بی سرپرست طرح سرپرستی کودکان بی سرپرست کمک به کودکان بی بضاعت عکس کودکان بی سرپرست پرداخت هزینه بچه های بی سرپرست قانون جدید سرپرستی کودکان بی سرپرست کودکان بی سرپرست . حمایت از کودکان بی سرپرست حامی کودکان بی سرپرست .  حمایت از کودکان بی سرپرست چگونه حامی کودکان بی سرپرست شویم عکس کودکان بی سرپرست تعریف کودکان بی سرپرست پرداخت هزینه بچه های بی سرپرست مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست شرق تهران قانون حمایت از کودکان بی سرپرست فرزندخواندگی طرح سرپرستی کودکان بی سرپرست طرح کرامت کودکان بی سرپرست

 

 

 

 

 

 

از   6   رای
4.78

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
طراحی سایت و سئو : مرکز طراحی وب زئوس